60-lecie działalności piekarskiego koła PZN

wrz. 14, 2021

Uroczyste obchody 60. rocznicy działalności koła Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich zorganizowane zostały w Ośrodku Kultury “Andaluzja”. Stały się okazją do przedstawienia organizacji działającej na rzecz osób borykających się z poważnymi dysfunkcjami wzroku, a także złożenia wyrazów podziękowania dla osób szczególnie zasłużonych, które otrzymały dzisiaj odznaki honorowe Polskiego Związku Niewidomych. Za realizację misji na terenie miasta podziękowała prezes Annie Kurek Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Podczas dzisiejszej uroczystości, zorganizowanej dzięki środkom z inicjatywy lokalnej, Anna Kurek – prezes koła Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich powitała zebranych i przybliżyła szczegóły działalności. W trakcie wydarzenia wręczono odznaki PZN – ustanowione przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Niewidomych dla podziękowania osobom wybitnie zasłużonym środowisku niewidomych. Otrzymali je Aniela Finka, Leon Wostal, Hildegarda Krzyżańska, Stefania Fabisiak oraz prezes Anna Kurek.

Wyrazy wdzięczności oraz  życzenia za służbę na rzecz osób borykających się z dysfunkcją wzroku złożyli zaproszeni goście. Szczególne podziękowania przekazała Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie:

“Z okazji 60-lecia działalności Polskiego Związku Niewidomych w Piekarach Śląskich wszystkim jego Członkom chciałabym przekazać moje gratulacje oraz słowa wielkiego uznania za niestrudzone realizowanie misji, jaką jest pomoc i wsparcie dla osób z dysfunkcją wzroku. Na ręce Pani Prezes składam szczere życzenia dalszych sukcesów i radości z osobistego wkładu w tak ważną misję społeczną. Wszystkim Członkom i Przyjaciołom Koła życzę, by znajdowali w sobie siły i optymizm na miarę swej Patronki.” – zwróciła się w liście do prezes Anny Kurek Sława Umińska-Duraj – Prezydent Miasta Piekary Śląskie.

Po oficjalnych uroczystościach zebrani uczestniczyli w części artystycznej.