II Dzień Organizacji Pozarządowych już 2 września na Kopcu Wyzwolenia.

lip 31, 2023

Szanowni Państwo! Możemy już oficjalnie ogłosić, że 2 września tego roku odbędzie się II Dzień Organizacji Pozarządowych na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich.

Dzień Organizacji Pozarządowych ma wspierać działania obywatelskie mieszkańców naszego miasta, promować wszelkie prospołeczne inicjatywy, a także integrować członków organizacji pozarządowych i zachęcać do łączenia sił w ramach działań na rzecz mieszkańców Piekar Śląskich.

Podobnie jak rok temu II Dzień Organizacji Pozarządowych odbędzie się przy okazji pikniku „Sport wzbogaca, nałóg zatraca” co daje podwójną dawkę atrakcji dla dzieci i dorosłych.
Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w tym emocjonującym wydarzeniu

Wydarzenie otworzy występ Górniczej Orkiestry Dętej „Piekary-Julian”, dlatego zapraszamy do przybycia już na rozpoczęcie o godzinie 14:30. Dzień na Kopcu Wyzwolenia uświetnią także występy Mażoretek Azaria, pokaz umiejętności psów asystujących Fundacji DOGIQ, pokaz taneczny „Funny Dance”, pokaz gimnastyczny UKS Orzeł Biały, pokaz sztuk walki stowarzyszenia Silesia Fight Gym i Shinbudokai. Dodatkowo na terenie Kopca Wyzwolenia spotkają Państwo stanowiska takich organizacji działających w naszym mieście jak:
– Stowarzyszenie Amazonek FENIKS,
– Akademia Piłkarska Champions,
– Mażoretki Azaria,
– Fundacja DOGIQ,
– FOTO Akademia,
– Funny Dance,
– Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi HDK Julian,
– MKS Olimpia,
– Fundacja Możesz Móc,
– Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin OMNES,
– Piekarskie Koła,
– Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników,
– Piekarskie Stowarzyszenie Uniwersytetu Trzeciego Wieku,
– Polski Związek Filatelistów,
– Polski Związek Niewidomych,
– Fundacja Q Zmianie,
– Związek Radiestetów,
– Stowarzyszenie Sztuk Walki Shinbudokai,
– Stowarzyszenie Silesia Fight Gym,
– UKS Orzeł Biały,
– warsztaty Terapii Zajęciowej.

Na swoich stanowiskach każda z organizacji przygotuje nie tylko materiały informacyjne, ale niektóre z nich także warsztaty z rękodzieła, sportowe gry i zabawy czy wystawę swoich prac.

Oczywiście cały dzień będzie także wypełniony atrakcjami, zaplanowanymi przez organizatorów pikniku „sport wzbogaca — nałóg zatraca”, dlatego już dziś zachęcamy do zarezerwowania sobie soboty 2 września, abyśmy mogli wspólnie spędzić ją na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich. Wkrótce pojawi się oficjalny plakat wydarzenia, tymczasem zapraszamy do zobaczenia kilku zdjęć z ubiegłorocznej edycji.