Zbiórka zakończona, zwierzaki szczęśliwe!

Paź 23, 2019

   Wraz z końcem września zakończyliśmy organizowaną przez Piekarskie Stowarzyszenie Przyrodników oraz Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Piekarach Śląskich zbiórkę darów na rzecz bezdomnych psów i kotów ze schroniska w Miedarach. Mieszkańcy Piekar Śląskich, w szczególności szkoły i stowarzyszenia wyjątkowo zaangażowały się w organizowaną zbiórkę, za co z całego serca dziękujemy. Dzięki Państwa hojności i zaangażowaniu udało nam się zebrać ponad 250 kg karmy dla kotów i psów, smakołyki, nowe miski, legowiska, transportery, sporą ilość zabawek, koców, piękne drapaki dla kotów, szczotki, żwirek, witaminy, podkłady, ubranka, smycze i wiele więcej przydatnych darów, które z pewnością umilą zwierzakom pobyt w schronisku, zwłaszcza podczas nadchodzącej zimy.

   22 października Pani Ewa Jaroszyńska (pracownik MOPR i współinicjatorka akcji) zorganizowała transport, dzięki któremu udało się wszystkie rzeczy przewieźć do schroniska w Miedarach, za co serdecznie dziękujemy. Również ogromne podziękowania należą się Pani Kasi Bułce z Piekarskiego Stowarzyszenia Przyrodników za ogromne zaangażowanie oraz pomoc w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności związanych z przeprowadzeniem akcji. Podczas transportu pomogli również pracownicy CUS oraz dyrekcja MOPR w Piekarach Śląskich: Pan Dyrektor Maciej Gazda wraz z Zastępcą Panią Beatą Poloczek, dzięki czemu akcja poszła bardzo sprawnie i mieliśmy czas na krótki spacer po schronisku. Na miejscu już przed bramą przywitał nas wesoły Kajtek – weteran schroniska w Miedarach, a za bramą spotkaliśmy ogromną ilość smutnych pyszczków, których oczy mocno zaświeciły się na widok ludzi. Spragnione miłości psy i koty długo nie czekały, i już podczas naszej przechadzki po schronisku zaczęły plądrować przywiezione torby z pysznościami.

   Warto przypomnieć, że to właśnie do schroniska w Miedarach trafiają bezdomne lub zaginione psy i koty z Piekar Śląskich, dlatego zostało ono wybrane, jako cel naszej zbiórki. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim za zaangażowanie, a my już myślimy, jaką zbiórkę zorganizować za rok.